גיא רגו’אן: מילון מונחים חשובים למשקיע המתחיל בנדל”ן בארה”ב

גיא רג'ואן מונחי נדל"ן

שוקלים להשקיע בנדל”ן בארה”ב? מצויין. גיא רגו’אן, מומחה להשקעה בנדל”ן בארה”ב, מביא לכם כמה מונחים שחשוב שתכירו לפני המסע שלכם לעבר הגשמת החלום:

Title Company

‎מדובר בחברה שבודקת את מצב הבעלות בנכס לטובת רכישתו. החברה הזאת בעצם מסייעת בהגנה על הקונה. בעזרת חברת טייטל, מונפק ביטוח על בעלות הנכס (מה שנקרא Title insurance) לרוכש, והבעלות עוברת ללא הפתעות לא נעימות בהתאם להסכם בין המוכר לקונה.

HUD 1

חברת טייטל מנפיקה טופס HUD1, שכולל מידע על פרטי הקנייה: כמה שילם הקונה על הנכ”ס בחו”ל, מה סכום ההלוואה שגייס, כמה כסף שולם לרשויות השונות, כמה שולם לבעל המשכנתא וכמה הוסף/ קוזז מבחינת רשויות המחוז הרלוונטיות. משמש בעיקר בעסקאות Reverse mortgage, כאשר הבעלים של הנכס רוצה לקבל הלוואה כנגד הנכס כבטוחה.

Single Family או Multi family

סינגל פמילי הוא בית קרקע בודד, ממש כמו בישראל וכל העולם. מולטי פמילי, הוא מתחם מגורים למספר משפחות, אשר רשום כיחידה רישומית אחת בטאבו.

LLC, Limited liability cooperation

מדובר במושג הדומה לחברה בע”מ בישראל, מבחינת הגבלת האחריות. עם זאת, בשונה מחברה בע”מ (או חברת INC במונחי ארה”ב) המשלמת מס חברות ואז מס דיבידנד, LLC ממוסה באופן שקוף חד-שלבי, למי מדרגות המס ליחיד על ההכנסות.

Security deposit

כאשר משכירים נכס לשוכר בארה”ב, נהוג שהשוכר משאיר כבטוחה סקיוריטי דיפוזיט לבעל הנכס או למי מטעמו שמנהל עבורו את הנכס. מדובר בהפקדה שמטרתה הבטחת תשלומים במקרה שהשוכר לא שילם תשלום מסוים או לא שילם על נזקים שגרם. בד”כ התשלום הוא בגובה של חודש שכירות.

Management Fee

כאשר הנכס מנוהל על ידי חברת ניהול, היא גובה תשלום חודשי לחברת הניהול בעבור טיפול בנכס. מדובר בתשלום המשמש שכר עבור הניהול.

Property Tax

מיסים על הנכס בדומה לארנונה בישראל, ומשולם לרשות המקומית. בניגוד לישראל, המס מחושב לפי ערך הנכס.

Form w9

טופס הצהרה למשקיע בנדל”ן בארה”ב, כי ההכנסות משכירות על הנכס ידווחו למס הכנסה דרך ישות או חברה אמריקאית.

Form W8BEN

כאשר פותחים חשבון בנק לטובת הכנסות משכירות, הטופס משמש להצהרה על פרטי הקונה, וכן אחוז ניכויי מס הכנס במקור בעת קבלת ההכנסות משכירות.

Turnkey

מילולית הכוונה ל”סיבוב המפתח”. מדובר במונח לא רשמי, שמתאר מצב שבו הנכס מוכן להשכרתו, וכל מה שנותר הוא לסובב את המפתח ולהיכנס.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*